Uważaj na złośliwą aplikację o nazwie Bateria Larga

Uważajcie na niebezpieczną aplikację o nazwie Bateria Larga, która jest dostępna w sklepie Google Play. Po zainstalowaniu jej na swoim urządzeniu mobilnym Twoje poufne dane mogą zostać skradzione przez przestępców.

Uważaj na złośliwą aplikację o nazwie Bateria Larga

Uważajcie na niebezpieczną aplikację o nazwie Bateria Larga, która jest dostępna w sklepie Google Play. Cyberprzestępcy za jej pomocą próbują przejmować kontrolę nad zainfekowanymi telefonami oraz wykradać dane logowania do bankowości online. Zobacz jak w 5 krokach wygląda proces instalacji Baterii Larga.

instalacja-anim

Komunikaty są wyświetlane w momencie uruchomienia przez użytkownika aplikacji bankowej na zainfekowanym urządzeniu z systemem Android. Zauważalny jest błąd w komunikacie "Niestety, dane nie wydaje się słuszne. Można proszę spróbować jeszcze raz?". Obecnie atakowane są dwie aplikacje bankowości elektronicznej w Polsce.

schemat_ataku-anim

Zgłoś Incydent

Za pośrednictwem tego formularza, możesz zgłosić adres strony internetowej lub treść otrzymanej wiadomości. Przesyłając do nas zgłoszenie możesz przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa w internecie. Eksperci zweryfikują Twoje zgłoszenie i pomogą w rozwiązaniu problemu.