BrowserWall ochroni Cię przed atakami cyberprzestępców

BrowserWall to dodatek dla przeglądarki, który poprawi Twoje bezpieczeństwo w sieci. Korzystając niego możesz nie obawiać się większości stron internetowych, które zostały przygotowane przez hakerów.

BrowserWall ochroni Cię przed atakami cyberprzestępców

BrowserWall to rozszerzenie tworzone przez zespół Prebytes, które zapewnia dodatkową ochronę dla Twojej przeglądarki internetowej. Rozwiązanie to dostosowane jest do wciąż zmieniających się metod forsowania zabezpieczeń. Korzystając z BrowserWall podniesiesz swoje bezpieczeństwo podczas codziennego korzystania z internetu.

Jak to działa?

Przeglądając internet czy to w pracy, czy też w domu możesz natrafić na niebezpieczne strony, np. takie, które wyłudzają dane logowania do bankowości. Próba otwarcia złośliwego adresu zostanie niezwłocznie zablokowana przez BrowserWall. Wyświetlony zostanie dodatkowo stosowny komunikat z informacją o zagrożeniu.
BrowserWall blokuje nie tylko strony phishing, ale także ostrzega przed podejrzanymi sklepami internetowymi. Aktualnie jest to coraz powszechniejsze zagrożenie na jakie jesteśmy narażeni podczas robienia zakupów w internecie. Dodatkowo jest w stanie blokować połączenia wykonywane przez złośliwe oprogramowanie znajdujące się na komputerze.

Zespół Prebytes ciągle monitoruje sieć w celu wykrycia niebezpiecznych stron, m.in. fałszywych sklepów, czy stron phishingowych. Gdy stwierdzone zostanie zagrożenie strona taka zostaje natychmiast dodana do bazy i tym samym zostaje ona zablokowana na przeglądarkach z zainstalowanym rozszerzeniem BrowserWall.

Schemat

Dlaczego warto korzystać z BrowserWall?

Korzystanie z BrowserWall jest całkowicie darmowe i nie wymaga od użytkowników podejmowania jakichkolwiek działań. Jedyne co musicie zrobić, aby korzystać z BrowserWall - to dodanie tego dodatku do swojej przeglądarki. Możecie także w ten sposób poprawić bezpieczeństwo Waszych bliskich.

BrowserWall jest uzupełnieniem programu antywirusowego. Niebezpieczne strony internetowe zidentyfikowane przez zespół Prebytes są natychmiast wykrywane przez rozszerzenie BrowserWall, które zapewnia Ci dodatkowe bezpieczeństwo.
Dodatek można zainstalować na najpopularniejszych przeglądarkach internetowych.
Ponadto nie obciąża on Twojego komputera i jest prosty w obsłudze. Wystarczy go zainstalować, nie trzeba nic dodatkowo konfigurować. Wszystkie przesyłane dane są anonimowe.

Wyświetlane komunikaty

Podczas zidentyfikowania niebezpiecznej strony przez BrowserWall zostanie wyświetlony komunikat informujący o powodzie zablokowania strony.

Poniżej widoczny jest zrzut ekranu strony z komunikatem, jaki został wyświetlony w przeglądarce podczas próby otwarcia strony phishing.
laptop

Użytkownik ma możliwość dodania blokowanej strony do wykluczeń. Może wybrać jedną z trzech opcji:

 1. Nigdy nie blokuj strony
 2. Nie blokuj strony przez 24 godziny
 3. Nie blokuj strony do następnego uruchomienia przeglądarki

Ponadto w prawym dolnym ekranie wyświetlane są dodatkowe notyfikacje z BrowserWall. Poniżej znajdują sie przykładowe takie informacje.

komunikat

Dodawanie BrowserWall do przeglądarki

Jeśli chcesz dodać do swojej przeglądarki dodatek BrowserWall wykonaj poniższe czynności. Instalacja nie wiąże się z podawaniem jakichkolwiek danych osobowych. Rozszerzenie dostępne jest aktualnie dla przeglądarek internetowych Google Chrome, Mozilla Firefox oraz Opera.

Chrome_label

 1. Przejdź pod adres: https://chrome.google.com/webstore/detail/browserwall/pppjpgngihocgpbiofdhconpbfinimnn?hl=pl
 2. Kliknij Dodaj do Chrome
 3. W wyświetlonym oknie kliknij Dodaj rozszerzenie
 4. Gotowe

Firefox_label

 1. Przejdź pod adres: https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/browserwall/
 2. Kliknij Dodaj do Firefoksa
 3. W wyświetlonym oknie kliknij Dodaj
 4. Dodatek został dodany

Opera_label

Aby zainstalować rozszerzenie BrowserWall dla przeglądarki Opera należy pobrać oficjalny dodatek stworzony przez Operę Install Chrome Extensions.
Pozwala on na instalację rozszerzeń Google Chrome.

 1. Przejdź pod adres: https://addons.opera.com/pl/extensions/details/install-chrome-extensions/
 2. Kliknij Dodaj do Opery

Instalacja rozszerzenia BrowserWall

 1. Przejdź pod adres: https://chrome.google.com/webstore/detail/browserwall/pppjpgngihocgpbiofdhconpbfinimnn?hl=pl
 2. Kliknij Dodaj do Opera
 3. Zatwierdź wyświetloną informację przyciskiem OK
 4. W nowo otwartej karcie rozszerzenia kliknij w przycisk Zainstaluj znajdujący się przy rozszerzeniu BrowserWall
 5. Potwierdź instalację przyciskiem Tak, zainstaluj
 6. BrowserWall został dodany do przeglądarki

Jeżeli będziesz chciał zrezygnować z BrowserWall wystarczy, że przejdziesz na danej przeglądarce internetowej na stronę, z której dodatek był instalowany i klikniesz w przycisk Usuń

Funkcjonalność

Po dodaniu BrowserWall do przeglądarki internetowej ikonka rozszerzenia jest wyświetlana po prawej stronie paska adresu. Poprzez kliknięcie w nią zostaje rozwinięte menu dodatkowych opcji.

Settings

OPIS OPCJI

protection Ochrona
Umożliwia tymczasowe wyłączenie skanowania.

monitor_32 Notyfikacje
Możliwość wyłączenia notyfikacji, które pojawiają się na pulpicie.

status Statystyka stron WWW
Wartość informująca o ilości przeskanowanych stron WWW oraz o liczbie wykrytych zagrożeń.

settings_32 Dodatkowe opcje
Pozwala na dodatkową personalizację rozszerzenia, do której dostęp mamy po kliknięciu przycisku Zaawansowane.

sigs_extended-1 Sygnatury blokowania zagrożeń
Umożliwia włączenie bądź wyłączenie ustawień dotyczących pobierania rozszerzonych sygnatur offline oraz korzystania z bazy online sygnatur. Sygnatury są zbiorem zidentyfikowanych zagrożeń, na podstawie których BrowserWall blokuje dostęp niebezpiecznym treściom.

detections-1 Statystyki
Odpowiada za włączenie bądź wyłączenie statystyk dotyczących wykrytych zagrożeń oraz wydajności komputera.

Podsumowanie

Korzystanie z BrowserWall sprowadza się jedynie do jego instalacji przez Ciebie w swojej przeglądarce. Dodatek ten w żaden sposób nie obciąża Twojego komputera oraz nie wymaga dodatkowej konfiguracji.
Od momentu wykrycia zagrożenia przez zespół Prebytes do dodania go do bazy BrowserWall mija kilka chwil. Zagrożenie dodane do bazy jest natychmiast wykrywane i blokowane przez BrowserWall.

Jeśli chcesz aktywnie uczestniczyć wraz z nami w tworzeniu BrowserWall, możesz to zrobić informując nas o wykrytych przez siebie zagrożeniach. Mogą to być podejrzane strony internetowe, czy sklepy online. Jeśli coś wzbudzi Twoją wątpliwość możesz nas o tym poinformować za pośrednictwem strony https://zglosincydent.pl/

Eksperci z Prebytes niezwłocznie zajmą się Twoim zgłoszeniem. Jeżeli zagrożenie okaże się realne, natychmiast zostanie dodane do bazy BrowserWall, aby ochronić nie tylko Ciebie, ale i pozostałych użytkowników internetu.

Zgłoś Incydent

Za pośrednictwem tego formularza, możesz zgłosić adres strony internetowej lub treść otrzymanej wiadomości. Przesyłając do nas zgłoszenie możesz przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa w internecie. Eksperci zweryfikują Twoje zgłoszenie i pomogą w rozwiązaniu problemu.