Kolejna duża kampania spamowa. Zobacz co mogło trafić do Twojej skrzynki!

Przez cały tydzień na Wasze skrzynki pocztowe trafiają wiadomości spam z niebezpiecznymi załącznikami. Cyberprzestępcy, stosując ten sam schemat rozsyłają wiadomości o różnej treści. Ich celem jest jak największa dystrybucja spamu, zawierającego złośliwe oprogramowanie.

Kolejna duża kampania spamowa. Zobacz co mogło trafić do Twojej skrzynki!

Od początku tygodnia obserwujemy dużą kampanię spamową. Cyberprzestępcy rozsyłają wiadomości spam o różnych tematach i treści. Wiadomości podszywają się pod popularne firmy oraz instytucje, m.in. Ministerstwo Finansów, ZUS, TAX CARE, PZU, Play, Castoramę.

Poniżej znajduje się przykładowa wiadomość spam podszywająca się pod Ministerstwo Finansów. Wiadomość zawiera załącznik o nazwie faktura2802.tar

SPAM_20190303

Kampania spam wciąż trwa. Przygotowaliśmy dla Ciebie spis tematów wiadomości, jakie rozsyłają przestępcy:

Faktura VAT FS-145/19/01/R
e-faktura do pobrania
Raport i Faktura pro forma 01/03/2019/PROFORMA
Informacja o zbliżającym się terminie płatności
TAX CARE
Faktura za usługi TAX CARE SA FVIMP 02287
WYPŁATA 14-TEK
ZUS
Rozliczenie - styczeń 2019
Faktura VAT

Kolejna przykładowa wiadomość spam.

e-faktura_do_pobrania-1

Jeśli otrzymałeś podobne wiadomości, załączniki lub pliki możesz przesłać je za pośrednictwem strony zglosincydent.pl.

Do masowo rozsyłanych wiadomości spam, przestępcy dołączają ten sam załącznik o nazwie faktura.tar. Po pobraniu i rozpakowaniu archiwum otrzymujemy złośliwy skrypt VBS, który ma za zadanie pobrać docelowe złośliwe oprogramowanie. Pobrany malware umożliwi cyberprzestępcom przejęcie kontroli nad zainfekowanym komputerem, kradzież poufnych danych oraz pieniędzy z konta bankowego.

Jeśli chcesz podnieść swoje bezpieczeństwo podczas codziennego korzystania z internetu, zainstaluj dodatek do przeglądarki BrowserWall.

W ostatnim czasie cyberprzestępcy bardzo często rozsyłają wiadomości spam. W zeszłym tygodniu opisywaliśmy jedną z takich kampanii, w której podszywali się pod Urząd Skarbowy. Przeczytaj artykuł.

Poniżej możecie zobaczyć więcej wiadomości spam z aktualnej kampanii. Każda ma inny temat oraz treść. Uważajcie, bo na Waszą skrzynkę może trafić podobna wiadomość email.

Faktura_VAT

Informacja_o_zblizaj-cym_si

TAX_CARE-1

WYPLATA_14_TEK

ZUS1

ZUS2

1

2

3

4

5

6

7

Zgłoś Incydent

Za pośrednictwem tego formularza, możesz zgłosić adres strony internetowej lub treść otrzymanej wiadomości. Przesyłając do nas zgłoszenie możesz przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa w internecie. Eksperci zweryfikują Twoje zgłoszenie i pomogą w rozwiązaniu problemu.