Cyberprzestępcy kilka razy dziennie podejmują próby ataku na Ciebie oraz Twoich znajomych.

Przeczytaj nasze opracowanie, a zdobędziesz praktyczną wiedzę, która pozwoli Ci się obronić przed cyberprzestępcami. Poznasz metody ataku internetowych oszustów, a tym samym ochronisz siebie i swoich bliskich przed utratą poufnych danych i pieniędzy.

Cyberprzestępcy kilka razy dziennie podejmują próby ataku na Ciebie oraz Twoich znajomych.

Przeczytaj nasze opracowanie, a zdobędziesz praktyczną wiedzę, która pozwoli Ci się obronić przed cyberprzestępcami. Poznasz metody ataku internetowych oszustów, a tym samym ochronisz siebie i swoich bliskich przed utratą poufnych danych i pieniędzy.

KLIKNIJ, ABY POBRAĆ OPRACOWANIE

 

W ostatnim czasie powstaje bardzo dużo fałszywych stron szybkich płatności PayU oraz Dotpay, za pośrednictwem których cyberprzestępcy wykradają pieniądze z Waszych kont. W związku z tym przygotowaliśmy podsumowanie tych ataków w 2018 roku. Przede wszystkim dowiecie się jakie metody wykorzystują cyberprzestępcy, aby wyłudzić od Was dane logowania do bankowości. Zagrożeni jesteście cały czas korzystając z internetu, a w szczególności podczas robienia zakupów online, korzystania z portali społecznościowych, czy poczty elektronicznej. Jednak Wasze pieniądze najbardziej zagrożone są, kiedy logujecie się do bankowości w telefonie. W raporcie opisaliśmy wszystkie te zagrożenia, dlatego po przeczytaniu go z pewnością będziecie bardziej uważni podczas codziennego korzystania z internetu oraz bez problemu będziecie potrafili rozpoznać fałszywą stronę płatności.

Przygotowany przez nas przegląd ataków phishing z 2018 roku pokazuje, że przestępcy nieustannie podejmują próby ataku na Ciebie, Twoich znajomych oraz rodzinę. Przedstawiona w artykule skala ataków nie pozwala czuć się bezpiecznie. Szczególnie, że ich liczba rośnie w dużym tempie.
W pierwszym kwartale 2019 roku ataków było więcej niż przez cały 2018 rok i prawie pięć razy więcej niż w 2017!

Poniżej znajduje się wykres, który pokazuje liczbę ataków phishing z wykorzystaniem fałszywych stron szybkich płatności w 2017, 2018 i 2019 roku.

wykres-3

Ataki phishing, w których wykorzystywane są fałszywe strony szybkich płatności rozpoczęły się w maju 2017 roku. Wówczas ich skala nie była duża, a cyberprzestępcy rozsyłali linki do fałszywych stron głównie w serwisie OLX.
Od tego czasu wiele się zmieniło. Przede wszystkim skala ataków - obecnie wykrywamy ich po kilka dziennie. Cyberprzestępcy tworzą strony podszywające się pod różne serwisy szybkich płatności, a w szczególności Dotpay oraz PayU. Obecnie linki do fałszywych stron są rozsyłane już nie tylko w serwisie OLX. Przestępcy wciąż wymyślają nowe metody na wyłudzanie poufnych danych.

Skala ataków phishing, w których wykorzystywane są fałszywe strony szybkich płatności rośnie coraz szybciej. W ciągu trzech miesięcy w 2019 roku wykryliśmy i zablokowaliśmy ponad 150 różnych stron phishing. To prawie pięć razy więcej niż w 2017 roku!

Obecnie mamy skuteczny sposób obrony przed fałszywymi stronami, a w rezultacie przed utratą poufnych danych oraz pieniędzy - BrowserWall. Jest to bezpłatny dodatek do przeglądarek, który blokuje oraz informuje użytkowników przed takimi stronami.

W związku z nasilającą się falą ataków phishing uruchomiliśmy także stronę zglosincydent.pl, gdzie możecie zgłaszać podejrzane strony, wysyłać nam emaile oraz SMSy, co do których macie wątpliwości. Wszystkie zgłoszenia są przez nas weryfikowane, a zagrożenia blokowane przez BrowserWall. Współpracujemy także z firmami hostingowymi na całym świecie, aby niebezpiczne treści jak najszybciej usuwać z internetu.

Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia przesyłane przez Was na zglosincydent.pl. Każdy kto wysłał do nas informację o fałszywej stronie przyczynił się do zwiększenia bezpieczeństwa w internecie. Być może właśnie w ten sposób uratowałeś swojego kolegę lub kogoś z rodziny przed utratą wszystkich oszczędności.

KLIKNIJ, ABY POBRAĆ OPRACOWANIE

 

banki-1

Jeśli nie znasz pojęcia phishing - bez obaw. Wszystkiego dowiesz się z naszego poprzedniego opracowania. Przekonasz się także dlaczego wiadomości spam, jakie każdego dnia trafiają na Twoją skrzynkę mogą być dla Ciebie zagrożeniem oraz jak cenne są Twoje poufne dane.

KLIKNIJ, ABY PRZECZYTAĆ O PHISHING

 

Zgłoś Incydent

Za pośrednictwem tego formularza, możesz zgłosić adres strony internetowej lub treść otrzymanej wiadomości. Przesyłając do nas zgłoszenie możesz przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa w internecie. Eksperci zweryfikują Twoje zgłoszenie i pomogą w rozwiązaniu problemu.