Zglosincydent.pl - poinformuj nas o cyberzagrożeniach

Pamiętajcie, że od teraz wszystkie niepokojące Was załączniki oraz linki, jakie otrzymacie w wiadomościach email możecie zgłaszać nam za pośrednictwem strony zglosincydent.pl. Razem dbajmy o bezpieczeństwo w sieci.

Zglosincydent.pl - poinformuj nas o cyberzagrożeniach

Otrzymałeś podejrzaną wiadomość z linkiem, bądź załącznikiem? Dbając o cyberbezpieczeństwo uruchomiliśmy platformę, gdzie możesz zgłaszać niepokojące Cię treści. Za pośrednictwem strony zglosincydent.pl możecie zgłaszać zagrożenia związane z cyberbezpieczeństwem. Może to być podejrzany adres strony internetowej, niepokojąca wiadomość email zawierająca załącznik lub link. Możecie przesłać nam również adres sklepu internetowego, który może być nieuczciwy.

1-1

JAK TO DZIAŁA?

Podczas codziennej pracy przy komputerze jakaś strona wzbudziła Twoje podejrzenia? Otrzymałeś wiadomość, która może stanowić zagrożenie? Poinformuj nas o tym. Przeanalizujemy zagrożenie i podejmiemy kroki mające na celu jego zażegnanie.

Jeśli jest to niebezpieczny adres internetowy, zostanie on dodany do naszego rozszerzenia do przeglądarek BrowserWall. W ten sposób możecie pomóc nam uchronić inne osoby korzystające z tego rozwiązania przed zagrożeniami w internecie.

Schemat-1

Więcej o rozszerzeniu BrowserWall dowiesz się z naszego artykułu: https://sirt.pl/browserwall/

ZAGROŻENIE

Za pośrednictwem formularza możesz zgłosić adres strony internetowej, co do której masz wątpliwości. Może to być fałszywa witryna banku, portalu społecznościowego, sklepu internetowego, serwisu aukcyjnego, czy innej znanej marki. Strona może jedynie przypominać oryginalną i wymuszać poufne dane.
Wystarczy tylko, że wpiszesz adres strony lub wkleisz skopiowany link.

2-3

Możesz również przesłać plik, który wydaje Ci się podejrzany. Nie ma znaczenia w jaki sposób do Ciebie dotarł, np. jako załącznik do e-maila lub link do strony. Może być to złośliwe oprogramowanie, które zainfekuje Twój komputer.
W tym przypadku wystarczy, że wybierzesz lub przeciągniesz załącznik, który chcesz nam wysłać do analizy.

OPIS ZAGROŻENIA

Po wklejeniu adresu strony lub dodaniu załącznika, w następnym etapie możesz podać nam więcej szczegółów odnośnie zgłaszanego incydentu. Jeśli otrzymałeś podejrzaną wiadomość e-mail lub SMS, możesz wkleić jej treść. Twoje spostrzeżenia odnośnie zgłaszanego incydentu są istotne i pozwolą nam szybko przeanalizować zagrożenie.

3-1

PODSUMOWANIE

Po podaniu wszystkich istotnych informacji wystarczy kliknąć Wyślij. Twoje zgłoszenie zostanie niezwłocznie przez nas przeanalizowane.
Pamiętaj, że informacje jakie nam prześlesz mogą zwiększyć bezpieczeństwo zarówno Twoje jak i innych w internecie.

4-1

Pamiętaj, że informacje jakie nam prześlesz mogą zwiększyć bezpieczeństwo zarówno Twoje jak i innych w internecie.

5-1

Zgłoś Incydent

Za pośrednictwem tego formularza, możesz zgłosić adres strony internetowej lub treść otrzymanej wiadomości. Przesyłając do nas zgłoszenie możesz przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa w internecie. Eksperci zweryfikują Twoje zgłoszenie i pomogą w rozwiązaniu problemu.